ثبت برند

نشان یا علامت تجاری (Trade Mark) ، علامتی با رنگ ، شکل ، حرف ، شعار ، آهنگ و تصاویر خاص می باشد و از این رو ثبت برند کسب و کارتان مهم تلقی میگردد.

این نکته را همواره باید در نظر داشته باشید که نام تجاری یا برند همواره میبایست با علامت تجاری همان محصول همخوانی داشته باشد شخصی که به ثبت برند می پردازد ، این اطمینان را دارد که شخص دیگری نمی تواند از آن نام و نشان استفاده نماید.

علامت تجاری تصویری است که یک شرکت یا سازمان از خود یا محصولش ، آن چنان که هست ارائه می دهد ، اما برند بعنوان هویت تجاری محصول قلمداد می شود. از جمله عواملی که در شناخت کامل یک برند موثر هستند می توان به بسته بندی ، نوع ارائه ی محصول ، مخاطبان محصول ، کیفیت آن ، تبلیغات ، تجربه ها و … اشاره نمود.

ثبت برند

علامت تجاری

ثبت برند یکی از مسائلی است که برای صاحبان مشاغل از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دلیل این اهمیت این است که پس از ثبت برند طبق قانون ثبت علامت تجاری ، شخص و یا شرکتی که اقدام به ثبت برند مذبور نموده است مجاز است که به صورت انحصاری از این برند استفاده کند،بدین معنا که از ارائه کالا یا خدمات یکسان و یا شبیه به کالا و خدمات مذبور جلوگیری بعمل آید زیرا این امر ممکن است سبب گمراهی مشتریان گردد و همچنین باعث سوء استفاده از برند ذکر شده گردد.

یکی از عواقب عدم ثبت برند این است که اگر صاحبان برند نسبت به ثبت برند خود اقدام نکنند ممکن است شرکت های رقیب از این برند برای کالای مشابه استفاده کنند و این امر منجر به اتلاف سرمایه گذاری در بازاریابی یک محصول گردد در حقیقت بدنبال این امر ممکن است مشتریان گمراه شوند و به شهرت و وجهه صاحب برند آسیبی وارد گردد.نکته ای که در این بحث حائز اهمیت است این است که واگذار کردن برند به شخص ثالث به سهولت قابل انجام است و این امر میتواند سبب افزایش منبع درآمد شخص و یا شرکت گردد و یا موجب انعقاد موافقت نامه اعطای نمایندگی فروش شود.

تماس با مشاورین و کارشناسان ثبت آرکا

۰۲۱-۵۷۷۳۱

در این ویدئو با ثبت برند و علامت تجاری که توسط موسسه حقوقی آرکا تهیه شده است آشنا می شوید

ثبت علامت آنلاین

طبقه ١ – مواد شیمیائی مورد استفاده در صنایع علوم عكاسی و همچنینكشاورزی باغبانی و جنگلبانی رزینهای مصنوعی پردازش نشده پلاستیكهای پردازش نشده كودهای گیاهی تركیبات اطبائ حریق مواد آبكاری و جوشكاری فلزات مواد شیمیائی براینگهداری مواد غذائی مواد دباغی چسبهای صنعتی .
طبقه ٢- رنگ روغن جلا لاك موادضد زنگ زدگی و جلوگیری كننده از فاسد شدن چوب مواد رنگی مواد تثبیت رنگ رزین یا صمغهای خام طبیعی فلزات به صورت پودر یا ورق برای نقاشان ساختمان چاپگرها و هنرمندان.
طبقه ٣- تركیبات سفید كننده و سایر مواد مخصوص شستشوی لباس مواد مخصوص تمیزكردن براق كردن لكه گیری و سائیدن صابون عطریات روغن های اسانس مواد آرایشیلوسیونهای مو گرد و خمیردندان .
طبقه٤- روغنها و گریسهای صنعتی روان كننده هاتركیبات گردگیری مرطوب كردن و جذب رطوبت انواع سوخت ( شامل سوخت موتور) و موادروشنائی انواع شمع و فتیله چراغ.
طبقه ٥- مواد داروئی و بیطاری مواد بهداشتیبرای مصارف پزشكی مواد رژیمی برای مصارف پزشكی غذای كودكان انواع گچ شكسته بندیلوازم زخم بندی مواد پركردن دندان موم دندان سازی ضدعفونی كننده ها مواد نابودكننده حشرات موذی قارچ كش مواد دفع نباتا هرزه .
طبقه ٦- فلزات عادی و آلیاژهایآنها مواد ساختمانی فلزی ساختمانهای فلزی قابل حمل مواد فلزی خطوط مجراهای فلزیگاوصندوق اجناس ساخته شده از فلزات عادی كه در طبقات دیگر ذكر نشده اند سنگهایمعدنی فلزات .
طبقه ٧- انواع ماشین و ماشینهای افزار انواع موتور ( استثنائموتور وسائط نقلیه زمینی) قفل وبست و حلقه های اتصال قطعات ماشینها و قطعات انتقالقوه ( به غیر از اتصالات و اجزائ انتقال قوه وسائط نقلیه زمینی) لوازم و ابزاركشاورزی ( به استثنای ابزارهای دستی ) ماشین جوجه كشی .
طبقه ٨- انواع ابزار ولوازم دستی ( كه با دست كارمی كنند) سرویس كارد و قاشق و چنگال سلاح كمری تیغ.
طبقه ٩- اسباب و آلات علمی دریانوردی مساحی عكاسی سینمایی بصری وزن كردن اندازهگیری علامت دادن كنترل ومراقبت (نظارت) نجات و آموزش اسباب و لوازم هدایت قطع و وصلتبدیل ذخیره سازی تنظیم یا كنترل جریان برق آلات واسباب ضبط ماشینهای فروش خودكار ومكانیسم دستگاههایی كه با سكه كار می كنند صندوق های ثبت مبلغ دریافتی ماشینهایحساب تجهیزات داده پردازی و رایانه ای دستگاه آتش نشانی .
طبقه ١٠- آلات وابزار جراحی پزشكی دندانسازی وبیطاری اندام های مصنوعی دندان و چشم مصنوعی اقلامارتوپدی مواد بخیه زنی .
طبقه ١١- دستگاههای روشنائی حرارتی مولد بخار طبخ خنككردن تهویه تامین آب بهداشتی .
طبقه ١٢- وسایط نقلیه دستگاههای حمل و نقل زمینیدریائی و هوائی .
طبقه ١٣- اسلحه گرم مهمات و انواع پرتابه ( از قبیل موشكخمپاره و غیره) مواد منفجره مواد وسایل آتش بازی .
طبقه ١٤- فلزات گرانبها وآلیاژهای آنها و كالاهائی كه با فلزات گرانبها ساخته شده یا با آنها روكش شده اند ودرسایر طبقات ذكر نشده اند جواهرات سنگهای گرانبها اسباب و لوازم ساعت سازی و زمانسنجی .
طبقه ١٥- آلات موسیقی .
طبقه ١٦- كاغذ مقوا و كالاهای ساخته شده ازآنها كه در طبقات دیگر ذكر نشده اند مطاب چاپ نشده مواد صحافی عكس نوشت افزار چسببرای مصارف تحریری یا خانگی لوازم نقاشی قلم مو نقاشی ماشین تحریر و لوازم ملزوماتدفتری ( به استثنای مبلمان) مواد آموزشی و تدریس ( به استثنائ دستگاها) موادپلاستیكی برای بسته بندی ( كه در سایرطبقات ذكر نشده اند) حروف و كلیشه چاپ.
طبقه ١٧- لاستیك كائوچو صمغ آزبست ( پنبه نسوز) میكا ( سنگ طلق) و كالاهایساخته شده از این مواد كه در طبقات دیگر ذكر نشده اند پلاستیك دارای شكل و قالب خاصبرای استفاده در تولید سایر كالاها مواد بسته بندی در پوش گذاری انسداد و عایق بندیلوله های قابل ارتجاع غیر فلزی .
طبقه ١٨- چرم و چرم مصنوعی و كالاهای ساختهشده از آنها كه در طبقات دیگر ذكر نشده اند پوست حیوانات چمدان كیسه و كیفهایمسافرتی چتر چترآفتابگیر و عصا شلاق یراق و زین و برگ.
طبقه ١٩- مواد و مصالحساختمانی )( غیر فلزی) لوله های غیر فلزی سخت و غیر قابل انعطاف برای استفاده درساختمان آسفالت غیرو قطران ساختمانهای متحرك غیر فلزی بناهای یادبود غیر فلزی .
طبقه ٢٠- مبلمان و اثاثیه آئینه قاب عكس كالاهای ساخته شده از چوب چوب پنبه نیحصیر شاخ استخوان عاج استخوان آرواره نهنگ صدف كهربا صدف مروارید كف دریا وبدل كلیهاین مواد یا ساخته شده از پلاستیك ( كه در سایر طبقات ذكر نشده اند) .
طبقه ٢١– ظروف خانگی یا لوازم آشپزخانه ( كه از فلزات قیمتی ساخت یا روكش نشده اند) شانه وابر و اسفنج انواع برس و قلم مو ( به استثنای قلم موهای نقاشی ) مواد ساخت برسلوازم نظافت و تمیزكاری سیم ظرف شویی شیشه كارشده یا نیمه كارشده ( به استثنای شیشهمورد استفاده در ساختمانها) شیشه آلات اشیائ ساخته شده از چینی و سفال كه در طبقاتذكر نشده اند.
طبقه ٢٢- طناب ریسمان تور چادر سایبان برزن ( تارپولین ) بادبانوشراع ریسه و گونی كه در طبقات دیگر ذكر نشده است مواد لائی و لایه گذاری و پوشال ( به استثنائ لاستیك و پلاستیك ) مواد خام لیفی برای نساجی.
طبقه ٢٣- انواع نخ ورشته برای مصارف پارچه بافی و نساجی .
طبقه ٢٤- محصولات نساجی و پارچه ای كه درطبقات دیگر ذكر نشده اند انواع روتختی و رومیزی .
طبقه ٢٥- انواع لباس و پوشاكپاپش و پوشش سر.
طبقه ٢٦- انواع توری و قلاب دوزی روبان بند (نوار) حاشیهوقیطان دگمه قزن قفلی سنجاق و سوزن ته گرد گلهای مصنوعی .
طبقه ٢٧- انواع فرشقالیچه حصیر وزیرانداز لینویوم و سایر كف پوشها آویزهای دیواری ( غیر پارچه ای ).
طبقه ٢٨- انواع بازی و اسباب بازی لوازم ورزشی و ژیمناستیك كه در طبقات دیگرذكر نشده اند تزئینات درخت كریسمس.
طبقه ٢٩- گوشت گوشت ماهی گوشت طیور وشكارعصاره گوشت سبزیجات ومیوه جات به صورت كنسرو خشك شده و پخته شده انواع ژله مربا وكمپوت تخم مرغ شبر و محصولات لبنی روغنها و چربیهای خواركی .
طبقه ٣٠ – قهوهچای كاكائو شكر برنج نشاسته نشاسته كاساریا مانیوك ( تاپیوكا) نشاسته نخل خرما ( ساگو) بدل قهوه آرد و فراورده های تهیه شده از غلات نان نان شیرینی شرینی جاتشیرینی یخی عسل ملاس یا شیره قند مایه خمیر گرد مخصوص شیرینی پزی یا پخت نان نمكخردل سركه انواع سس ( چاشنی ) ادویه جات یخ .
طبقه ٣١- محصولات كشاورزی باغداریو جنگلبانی و دانه هایی كه در طبقات دیگر ذكر نشده اند حیوانات زنده میوه و سبزیجاتتازه بذر گیاهان و كلهای طبیعی غذای حیوانات مالت ( جو سبز خشك شده ) .
طبقه٣٢– مائ الشعیر آبهای معدنی و گازدار و سایر نوشیدنیهای غیر الكلی آب میوه وشربتهای میوه ای شربت و تركیبات مخصوص ساخت نوشابه.
طبقه ٣٣-
طبقه ٣٤- تنباكو لوازم تدخین كبریت .
طبقه ٣٥– تبلیغات مدیریت تجاری امور اداری تجارت كارهای دفتری و اداری .
طبقه ٣٦- بیمهامور مالی امور پولی امر مربوط به معاملات املاك و مستغلات .
طبقه ٣٧– ساختمانسازی تعمیرو بازسازی خدمات نصب.
طبقه ٣٨- مخابرات از راه دور.
طبقه٣٩– حمل و نقل بسته بندی و نگهداری كالاها تهیه مقدمات و ترتیب دادن مسافرتها .
طبقه ٤٠- بهسازی و عمل آوری مواد.
طبقه ٤١- آموزش و پرورش دوره هایكارآموزی و تعلیمی تفریح و سرگرمی فعالیت های ورزشی و فرهنگی .
طبقه ٤٢- خدماتعملی و فن آوری و تحقیق و پژوهش و طراحی در این زمینه خدمات تجزیه و تحیل و تحقیقاتصنعتی طراحی و توسعه نرم افزار و سخت افزار رایانه ای خدمات حقوقی .
طبقه ٤٣– خدمات عرضه اغذیه و نوشابه تامین مسكن و محل اقامت موقت.
طبقه ٤٤- خدمات پزشكیخدمات بیطاری مراقبت های بهداشتی و زیبائی برای انسانها یا حیوانات خدمات كشاورزیباغداری و جنگلداری .
طبقه ٤٥- خدمات شخصی یا اجتماعی كه توسط دیگران برای رفعنیازهای افراد ارائه می شوند خدمات امنیتی برای محافظت از افراد اموال و دارائیها .

شما میتوانید جهت انجام دیگر امور ثبتی خود اعم از ثبت شرکت ، تغییرات شرکت ، کارت بازرگانی و کد اقتصادی با موسسه حقوقی آرکا در ارتباط باشید